Pro vlastní dítě

Pupečníkovou krev je možné nechat odebrat a uložit pro vlastní potřebu dítěte. Lze ji bezpečně použít k léčbě i po mnoha letech.

Čtěte více ..

 

Pro sourozence

Pupečníkovou krev lze použít k léčbě mezi sourozenci, pak je využití shodné jako využití darované pupečníkové krve.

Čtěte více ..

 

Pro dárcovské účely

Darovaná pupečníková krev se využívá k léčbě nemocných po celém světě. Tento krok je projevem hluboké lidskosti.

Čtěte více ..

 

Charitativní koncert

Kapka naděje pořádala charitativní koncert pro pomoc nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje pořádala již dvanáctý ročník benefičního koncertu pro pomoc dětem po transplantaci. Vybralo se téměř deset miliónů korun, z kterých bude zakoupeno vybavení pro Banku pupečníkové krve ČR a transplantační centrum.

Banka pupečníkové krve ČR je neziskový projekt Ústavu hematologie a krevní transfúze v Praze, která zajišťuje odběr, vyšetřování a skladování štěpů pupečníkové krve. Pupečníková krev je velice vzácná tekutina, která se používá k léčbě závažných nádorových onemocnění, autoimunitních onemocnění či získaných a vrozených poruch krvetvorby a metabolismu, pomocí transplantace.

Kapku naděje přišla podpořit částkou 100.00,-Kč i rodinná banka pupečníkové krve CORD BLOOD CENTER CZ, s.r.o.. Jde o první nestátní zdravotnické zařízení v ČR, v oblasti zpracování pupečníkové krve, které splnilo velice přísné podmínky Státního ústavu pro kontrolu léčiv a získalo jeho akreditace k provádění odběrů a uchování pupečníkové krve pro vlastní potřebu dítěte.

Křest osvětového portálu

Křest osvětového portálu Pupečníková krev.cz

4.listopadu 2011

Dne 14. listopadu 2011 ve 14 hodin proběhne slavnostní křest osvětového portálu Pupečníková krev.cz. Hlavním kmotrem se stane nadační fond Kapka naděje.

Informační portál www.pupecnikova-krev.cz je nezávislou platformou skupiny odborníků, která se zabývá osvětovou činností týkající se pupečníkové krve. Cílem pracovní skupiny je řešit medicínské, právní a etické otázky související s pupečníkovou krví. 

I vy se můžete stát kmotrem webov‎ých stránek www.pupecnikova-krev.cz a podpořit dobrou věc. S každ‎ým kliknutím o kousek vzroste naděje na záchranu lidského života. Za každého kmotra společnost CORD BLOOD CENTER přispěje  prostřednictvím nadačního fondu KAPKA NADĚJE částkou 5,-Kč na podporu dárcovství pupečníkové krve v České republice.

 

www.cordcenter.cz   www.czechbmd.cz   www.worldmarrow.org  
www.bpk.cz   www.marrow.org   www.anthonynolan.com    
www.kapkanadeje.cz   www.bmdw.org   www.nationalcordbloodprogram.org