Pro vlastní dítě

Pupečníkovou krev je možné nechat odebrat a uložit pro vlastní potřebu dítěte. Lze ji bezpečně použít k léčbě i po mnoha letech.

Čtěte více ..

 

Pro sourozence

Pupečníkovou krev lze použít k léčbě mezi sourozenci, pak je využití shodné jako využití darované pupečníkové krve.

Čtěte více ..

 

Pro dárcovské účely

Darovaná pupečníková krev se využívá k léčbě nemocných po celém světě. Tento krok je projevem hluboké lidskosti.

Čtěte více ..

 

Nová metoda odběru pupečníkové krve v porodnicích Plzeňského kraje

11. května 2012

Téměř 80 % porodnic v Plzeňském kraji nabízí novou metodu odběru pupečníkové krve přímo z placenty, zájem rodičů je velký.

Metoda, nazývaná též Prémium, v sobě spojuje klasický odběr pupečníkové krve z cév pupečníku nově s odběrem této krve z povrchových žil placenty. Tato technika by měla zajistit větší počet získaných kmenových buněk a tím zvýšit šanci na záchranu života při případné transplantaci.

 

Poté, co takřka před rokem získaly porodnice Plzeňského kraje potřebná povolení Státního ústavu pro kontrolu léčiv, začaly nyní nově nabízet i tuto unikátní metodu. Jedná se o porodnici v Domažlicích, Klatovech, Rokycanech a FN Plzeň.

V současné medicíně je stále velmi rozhodující počet kmenových buněk pro to, aby byla případná transplantace úspěšná, objasňuje Mgr. Tomáš Pavlíček, country manažer rodinné banky pupečníkové krve CORD BLOOD CENTER, která s porodnicemi v Plzeňském kraji spolupracuje. Osobně se dlouhodobě zajímám o to, jak získat maximální množství pupečníkové krve. Na Slovensku jsem se setkal právě s touto technikou a rozhodl jsem se ji přenést do České republiky, doplňuje autor celého projektu.

Zájem rodičů o tuto metodu stále roste. Když jsme slyšeli o nové metodě odběru pupečníkové krve, rozhodli jsme se tuto možnost využít. Máme v rodině těžkou cukrovku a chceme mít jistotu, že pokud se potvrdí studie, které zkoumají využití vlastní pupečníkové krve k léčbě cukrovky, budeme mít maximum buněk k léčbě, uvádí Klára Adamcová, jedna z maminek, které se rozhodly novou metodu odběru využít.

Pupečníková krev může zachránit život, protože obsahuje kmenové buňky. Ty se využívají k léčbě závažných onemocnění obdobně jako kostní dřeň nebo v regenerativní medicíně. Všech 80 % porodnic Plzeňského kraje splnilo velmi přísná legislativní kritéria a získalo prostřednictvím rodinné banky pupečníkové krve CORD BLOOD CENTER povolení k činnosti od Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

 

Zdroj:

Bc. Petra Dvořáková

PR manager

Tel.: 608 713 552

Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jste zde: Domů Nová metoda odběru pupečníkové krve v porodnicích Plzeňského kraje
www.cordcenter.cz   www.czechbmd.cz   www.worldmarrow.org  
www.bpk.cz   www.marrow.org   www.anthonynolan.com    
www.kapkanadeje.cz   www.bmdw.org   www.nationalcordbloodprogram.org