Pro vlastní dítě

Pupečníkovou krev je možné nechat odebrat a uložit pro vlastní potřebu dítěte. Lze ji bezpečně použít k léčbě i po mnoha letech.

Čtěte více ..

 

Pro sourozence

Pupečníkovou krev lze použít k léčbě mezi sourozenci, pak je využití shodné jako využití darované pupečníkové krve.

Čtěte více ..

 

Pro dárcovské účely

Darovaná pupečníková krev se využívá k léčbě nemocných po celém světě. Tento krok je projevem hluboké lidskosti.

Čtěte více ..

 

Kdo chrání pupečníkovou krev?

Každý z nastávajících rodičů se dříve či později musí rozhodnout, jak naloží s pupečníkovou krví svého miminka. V této souvislosti kladou řadu dotazů. Na některé z nich odpovídají ti nejpovolanější  - odborníci Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Číst dál: Kdo chrání pupečníkovou krev?

Dr P. Hollands o výzkumu kmenových buněk

sdfdsfsdf

Podívejte se na rozhovor s doktorem Peter Hollands z Great Ormond Street Hospital v Londýně o používání kmenových buněk z pupečníkové krve v medicíně. Využívání takovýchto buněk vede k pozitivním výsledkům při léčbě pacientů s poruchami krve.

Číst dál: Dr P. Hollands o výzkumu kmenových buněk

Kmenové buňky pupečníkové krve a jejich využití v medicíně

Výzkum kmenových buněk a s ním spojené možnosti "reprogramování" buněk somatických je razantně se rozvíjejícím oborem medicíny, který je navíc stále předmětem kontroverzních diskusí. Ze strany lékaře je velmi obtížné obsáhnout aktuálně se měnící stav poznatků a už vůbec není možné, aby budoucí rodiče byli schopni všechny tyto skutečnosti úplně pochopit.

Číst dál: Kmenové buňky pupečníkové krve a jejich využití v medicíně

Banky pupečníkové krve mají pro výzkum obrovský význam

Vedoucí oddělení vývoje a výzkumu ze Slovenského registru placentárních krvetvorných buněk Eurocord-Slovakia v rozhovoru pro EurActiv.sk o připravované studii léčby dětské mozkové obrny. Jedná se o první  studii tohoto typu na Slovensku, která je tak dostupná i pro české pacietny.

Číst dál: Banky pupečníkové krve mají pro výzkum obrovský význam

Colin McGuckin o možnostech léčby kmenovými buňkami

sdfdsfsdf

Význam a využití kmenových buněk z pupečníkové krve v regenerační medicíně "- to je název přednášky profesora Colina McGuckina, prezidenta Cell Therapy Research Institute v Lyonu v rámci odborné konference.

 

Zdroj: www.ta3.com

Dva sourozenci podstoupili transplantaci pupečníkové krve

Dva chlapci z amerického města Bolivar se narodili se vzácnou genetickou poruchou, která je připravila o funkční imunitní systém, ale díky pupečníkové krvi dostali druhou šanci na plnohodnotný život.

Těžká porucha imunity (SCID) se vyskytuje bohužel i u nás, dvouměsíční holčičce z Čech zachránila v roce 2010 transplantace pupečníkové krve život.

Číst dál: Dva sourozenci podstoupili transplantaci pupečníkové krve

Nová technika odběru pupečníkové krve

V České republice začínají některé z porodnic provádět odběr pupečníkové krve kombinovanou technikou – jak z pupeční šňůry, tak i z placenty. To by mělo umožnit získat větší objem pupečníkové krve a zajistit tak vyšší využitelnost transplantátu.

Číst dál: Nová technika odběru pupečníkové krve

Nejlepší odběr pupečníkové krve

Ačkoliv odběr pupečníkové krve zabere jen chvilku, není vždy jednoduché provést jej tak, aby se z pupeční žíly a placenty získalo dostatečné množství vzácné krve. Mimořádně kvalitní odběr provedla MUDr. Čechová z porodnice v Havířově. Množství získaných kmenových buněk vystačí až pro 250 kg pacienta. MuDr. Čechové jsme položili několik otázek.

Číst dál: Nejlepší odběr pupečníkové krve

Těhotenství bylo bezva

Rozhovor s Janou Vyhlídalovou, zakladatelkou webového portálu o rodičích, dětech a kariéře Plenkyvpraci.cz, partnerkou Milana Fridricha, ředitele programu ČT.

Číst dál: Těhotenství bylo bezva

Darovat nebo nechat si uložit pupečníkovou krev pro vlastní potřebu dítěte?

Navzdory stejnému předmětu uskladnění představují dárcovská a rodinná banka pupečníkové krve dva různé modely s odlišným cílem a medicínským významem. Nedá se říct, která možnost je lepší nebo horší, příznivější nebo méně výhodnější.

Číst dál: Darovat nebo nechat si uložit pupečníkovou krev pro vlastní potřebu dítěte?

Jste zde: Domů Přečtěte si
www.cordcenter.cz   www.czechbmd.cz   www.worldmarrow.org  
www.bpk.cz   www.marrow.org   www.anthonynolan.com    
www.kapkanadeje.cz   www.bmdw.org   www.nationalcordbloodprogram.org